İnstagram Video İndirme 2021

Android ve iPhone instagram video indirme metotlarında 2021 en pratik ve en güncel teknikleri anlattık…

Popüler sosyal paylaşım platformu Instagram, Türkiye’de milyonlarca kullanıcıya sahip ve sosyal ağda her gün, çeşitli konulardan birçok kaliteli video içerik keşfediyoruz. Hobi sayfalarından eğlence sayfalarına, Instagram müzik sayfalarından viral sayfalara kadar, birçok içerik üretici eğlenceli videolar paylaşıyor. Peki Instagram’da bu hesaplarda paylaşılan videoları, kolay ve hızlı bir şekilde nasıl cihazınıza indirebilirsiniz? Instagram her ne kadar, video indirmeyi doğrudan uygulama üzerinden mümkün kılmasa da, aracı platformlar üzerinden Instagram video indirme işlemi oldukça basit. Hem iOS hem de Android işletim sistemli telefonlar için Instagram’da en kolay video indirme nasıl yapılır anlattık. 

İnstagram’dan video indirilebilir mi?

Youtube, Facebook ya da Instagram gibi platformlarda eğlenceli, keyifli ve özel videoları telefona, bilgisayara ya da tablete indirmek, internetimiz olmadığı anlarda işimize yarayabilir. Buna ek olarak, Instagram’daki videoyu Twitter ya da Facebook gibi farklı bir platformda paylaşmak istiyorsak, aynı şekilde Instagram video indirmek oldukça pratik olur. Peki Instagram’dan video indirmek mümkün mü? Instagram’dan video indirilebilir mi diye merak ediyorsanız bunun yanıtı, uygulama üzerinden video indirmek söz konusu değil, yani Instagram buna izin vermiyor. Ama son derece pratik uygulamalarla ve web siteleri ile, Instagram video indirmek oldukça kolay.

İnstagram’dan nasıl video indirebilirsiniz?

Instagram, kullanıcı sayısı milyonları bulan bir platform olarak video indirme konusunda seçeneklerin çok olduğu bir adres. Instagram’da videoları kolayca indirmek istiyorsanız seçenekler, telefon için uygulamalar, bilgisayar içinse genelde tarayıcı eklentileri ve web odaklı sitelerdir. iPhone için instagram video indirme uygulamalarını App Store üzerinden kolayca indirebilir, Android için Instagram video indirme uygulamalarını da, Google Play Store üzerinde bulabilirsiniz. Genel olarak, telefona Instagram videosu indirecekseniz, videoyu kaybetmemek adına ilk etapta kaydetmeniz ya da video kısa linkini kopyalamanız önemlidir, bilgisayara video indirme sürecinde de aynı şekilde videonun linkini almanız faydanıza olacaktır.

iPhone’da Instagram video indirmek

  

iOS işletim sistemli iPhone akıllı telefon modellerinde, video indirme işlemini yapabilmek için App Store’dan bu konu için geliştirilmiş bir Instagram video indirme 2021 uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz. Buna alternatif olarak web tarayıcınız üzerinden, Safari ya da Google Chrome’u kullanarak da video indirebilirsiniz, bunun için Instagram videosunun bağlantısını kopyalamanız gerekiyor. Ama kısa bir şekilde videoyu indirmek istiyorsanız, uygulamalar tercih sebebidir. iPhone’da telefonunuza, İnstagram’daki bir videoyu indirmek için aşağıdaki adımları atın:

⦁    İlk olarak App Store’a giriş yapın ve Instagram video indirme uygulaması aratın. Instagram video download ya da Instagram video indir araması yaptığınızda karşınıza birçok uygulama çıkacak.

⦁    Hesabınızda bir güvenlik riski oluşturmaması adına, uygulamanın yorumlarına ve puanına bakın.

⦁    Uygulamayı indirdikten sonra, Instagram’a giriş yaparak ilgili videonun kısa bağlantısını alın.

⦁    Bunu yapmak için videonun üzerinde yer alan üç noktalı menü simgesine dokunmalı ve “bağlantıyı kopyala” seçeneğine gitmelisiniz.

⦁    Bağlantıyı, uygulamaya giriş yaptıktan sonra ilgili kısma yapıştırın. 

⦁    Instagram video indirme uygulamalarında, indirilecek videonun bağlantısının yani URL’sinin yer aldığı kısma bu linki yapıştırın ve sonrasında indir butonuna basın. 

⦁    Instagram videosu galeriye inecektir.
Gördüğünüz gibi iPhone’larda Instagram video indirme süreci işte bu kadar pratik. Bunun için tek yapmanız gereken, ilgili videonun linkini almak ve güvenilir bir Instagram uygulamasına linki yapıştırmak. İndireceğiniz uygulama ile ilgili yorumlara bakmak son derece önemli. Zira Instagram’ı hedef alan, kişisel verilerinizi toplamak ya da sizi spam riskine düşürecek çeşitli uygulamalar da mevcut.

Android’de Instagram video indirmek

  

Instagram videolarını Android akıllı telefonda indirmek temel olarak iPhone ile aynı süreçleri içeriyor. Android işletim sistemli telefonunuzda Instagram videolarını indirmek için, ihtiyacınız olan iki model var, bunlardan ilki İnstagram video indirme uygulamaları, ikincisi de mobil tarayıcı üzerinden Instagram video indirme siteleri. Tek yapmanız gereken, bu seçeneklerden birini kullanmak. 2021 yılında Samsung, Huawei, LG, Xiaomi gibi Android işletim sistemli akıllı telefonlarda Instagram video indirme süreçleri son derece pratik ve hızlı. Beğendiğiniz bir Instagram videosunu saniyeler içinde telefonunuza indirebilmeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacak:


⦁    İlk olarak Google Play Store’a giriş yapın ve arama kısmına Instagram video downloader ya da Instagram video indir kelimelerini yazın.

⦁    Bu konuda hizmet veren belki de yüzlerce uygulama olabilir ancak yukarıda da değindiğimiz gibi Android için en iyi ücretsiz Instagram video indirme uygulamalarında yorumlara ve değerlendirmelere göz atın. Nitekim bilgilerinizi hedefleyen, sizi tehlike altına atabilecek çeşitli uygulamalar da olabilir. 

⦁    Kaliteli bir uygulama bulduktan sonra telefonunuza indirin ve sonrasında Instagram’a giriş yapın.

⦁    Instagram’da telefonunuza indirmek istediğiniz videoyu bulun.

⦁    Videonun sağ kısmında Instagram’ın üç noktalı menü simgesini göreceksiniz.

⦁    Menü simgesine dokunduktan sonra “videonun bağlantısını kopyala” kısmına dokunun.

⦁    Video bağlantısı panoya kopyalandıktan sonra, sonraki aşamada Instagram video indirme uygulamasına giriş yapın ve burada indirilecek videonun linkinin yer alacağı kısmı göreceksiniz.

⦁    Bu kısma linki yapıştırdıktan sonra, “indir” butonuna basın.

⦁    Videonuz Android telefonunuzda, cihazınıza anında inecektir.

Android İnstagram video indirme süreci de gördüğünüz gibi son derece pratik. Birçok kişinin gözünde büyüttüğü ve zor gördüğü Instagram video indirme 2021 metotları içinde en çok tercih edilenler içinde, Instagram video indirme uygulamaları geliyor. Ancak Instagram’dan video indirmek istiyorsanız tek seçenek elbette bu da değil. Bir video indirmek için illa ki cihazınıza bir uygulama indirme zorunluluğunuz yok. Peki alternatif modellerde nasıl video indirilebilir? 

İnstagram’da web sitesi üzerinden video indirme

Popüler sosyal medya platformunda birçok kişi Instagram’dan video indirmek için uygulamaları tercih etmiyor, bunun yerine web tabanlı olarak hizmet veren Instagram video indirme siteleri tercih ediliyor. Google’da bir arama yaptığınızda karşınıza çıkacak sade ve kaliteli Instagram video indirme siteleri ile kolay bir şekilde videoları cihazınıza indirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

⦁    İlk olarak, bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonunuzun web tarayıcısından Google’a girin.

⦁    Sonrasında arama yerine, “Instagram video indir” ya da “Instagram video downloader” yazın. 

         

⦁    Karşınıza çıkan sonuçlar içinde en üst sırada yer alan seçenekler genellikle sorunsuz bir şekilde Instagram’dan video indirmeyi sağlayan adreslerdir. 

⦁    Bunun öncesinde Instagram’da ilgili videonun bağlantı adresini almanız gerekiyor.

⦁    Bağlantı adresini, videonun sağ kısmında yer alan  üç noktalı menü simgesine dokunduktan sonra alabilirsiniz.

⦁    Bağlantıyı, Instagram video indirme sitesinin link gelecek kısmına yapıştırın ve “indir” ya da “download” kısmına dokunun.

⦁    Sonrasında video hızlı bir şekilde cihazınıza inecektir.

Bunların dışında İnstagram’da video indirmek ve hatta Instagram hikaye videosu indirmek için öne çıkan seçeneklere gelirsek, Instagram video ve hikaye indirme Google Chrome eklentilerini kullanabilirsiniz. Web Instagram’da giriş yaparak gördüğünüz bir hikayeyi ya da Instagram videosunu, bu eklentileri kullanarak kolay bir şekilde cihazınıza indirebilirsiniz.

Ana Sayfa: İnstagram takipçi satın al

Instagram video indirme ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız ya da aklınıza takılan bir konu varsa, yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Instagram’da takipçi sayınızı artırmak, beğeni ve video izlenmelerinizi artırmak için Takip2021’in kaliteli ve uygun fiyatlı Instagram takipçi paketlerine, beğeni servislerine göz atabilirsiniz.

Diğer içeriğimiz : İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu 2021