Düşük Boyut, Yüksek Performans: İnstagram Lite Nedir, Nasıl İndirebilirsiniz?

Instagram, milyonlarca kullanıcısı ile Türkiye’nin en popüler sosyal medya platformu. Reels, Hikayeler ve alışveriş gibi özellikleriyle, özel mesajlaşma ve canlı yayın seçenekleri ile günlük yaşamın vazgeçilmezlerinden olan Instagram’dan, kullanıcıların şikayet ettiği konu ise bazen “uygulamanın boyutu” ve kullandığı veri. İnstagram Lite nedir diyorsanız ve İnstagram Lite nasıl indirilir diye düşünüyorsanız, uygulamanın bu yeni özelliği, boyut ve veri kullanımı konusunda aradığınızı sunuyor. Uygulamanın, hafıza sorunu yaşayan eski telefonlar için geliştirilmiş özel bir versiyonu karşımızda. 

İnstagram Lite Nedir?

Lite, anlam olarak “hafif” demek. Instagram Lite da, anlayacağınız üzere uygulamanın hafif bir versiyonu, yani boyut olarak telefonda daha az yer kaplayan ve daha az veri tüketen bir hali. Sosyal medya uygulamaları içinde Instagram, her ne kadar en çok sevilen, en popüler alternatiflerden olsa da gün içinde çokça Instagram’a girdiğimiz için, veri tüketimi buna bağlı olarak yüksek. Yani internet paketi kısıtlı olanlar, telefonunda yeteri kadar hafıza alanı olmayanlar için Instagram, cihaza uygun bir sürüm geliştirdi. İnstagram Lite nedir sorusunun yanıtı da işte bu, şirketin, birtakım özellikleri koymadığı hafif bir versiyon. Peki İnstagram Lite özellikleri neler? Şimdi bu sürümün özelliklerine gelelim.

İnstagram Lite Özellikleri Neler?

Şirket, uygulamanın Lite sürümünde bazı özellikleri çıkardı. Çıkarılan özelliklerin bazıları, yüksek veri tüketen özelliklerdi ve aşağıda yer alan Instagram Lite özellikleri, size çok daha düşük boyutta ve çok daha az veri tüketen bir uygulama deneyimi sunuyor. 


⦁    Uygulamanın en önemli özelliği sadece 2 MB alan kaplaması, yani alanı yetersiz eski telefonlarda dahi, Instagram Lite’ı 2 MB boş alan ile kullanabilirsiniz.

⦁    Instagram Lite’da, Reels videoları ve IGTV özelliği yoktur.

⦁    Bununla birlikte, uygulamada fotoğraf ve video paylaşabilir, hikayelerinizi paylaşabilirsiniz. 

⦁    Uygulama aynı zamanda mesajlaşma da içermez.

⦁    Bununla birlikte çok daha az veri tüketir ve tasarruf sağlar.

İnstagram Lite Nasıl İndirilir?

Uygulama aslında 2021’den önce, 2019 yılının başlarında tanıtıldı ve birçok kullanıcı tarafından indirildi. Telefonunda yeterli hafıza alanı olmayan ve veri tüketimini istenen en yüksek tasarrufta tercih edenlerin indirdiği Instagram Lite, bu zamana kadar milyonlarca kişi tarafından indirildi. Instagram’ı kullanmak istiyorsanız ancak telefonunuzda yeteri kadar alan yoksa, veri tüketiminde de belli sınırlar dahilinde kaldıysanız aşağıdaki adımları takip edin. İnstagram Lite nasıl indirilir diyorsanız yanıtı şöyle:

⦁    Instagram Lite eskiden hem Android hem de iPhone için sunulmuştu ancak şu anda yalnızca Android için kullanımda. Dolayısı ile iOS’ta Instagram Lite indirmek mümkün değil.

⦁    Uygulamayı indirmek için Android akıllı telefonlarda Google Play Store’a giriş yapın.

⦁    Arama kısmına Instagram Lite yazın, karşınıza uygulama çıkacak.

⦁    Uygulamayı indirerek, kullanıcı giriş bilgilerinizi yazdıktan sonra kullanabilirsiniz.

⦁    Google’da İnstagram Lite indir ya da İnstagram Lite apk yazarak da uygulamayı indirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, Instagram’ın sunduğu son çözüm olan Instagram Lite’ı indirmek ve kullanmak işte bu kadar kolay. Tek yapmanız gereken, Instagram Lite’ı indirmek ve sonrasında, belli özelliklerden yoksun ancak son derece düşük boyutlu, hafif ve tasarruflu bir Instagram deneyimine adım atabilirsiniz.

Instagram’da hesabınızı büyütmek, kişisel hesabınızda ya da marka hesabınızda öne çıkmak istiyorsanız, sitemizden uygun fiyatlı ve kaliteli İnstagram takipçi satın alabilirsiniz. Instagram takipçi ve beğeni paketleri ile bir sosyal medya fenomeni olabilirsiniz. Şifrenizi paylaşmadan, hızlı bir şekilde hesabınızı büyütmek için 1000 Instagram takipçisi ya da 10.000 Instagram takipçi satın alın ve fark yaratın. 

Diğer İçerik : İnstagram Video İndirme 2021

Sende hesabın için : İnstagram takipçi satın al